Pomoc, która nic nie kosztuje – 1,5% podatku

1,5% podatku to bardzo przydatne narzędzie w pozyskiwaniu funduszy przez wszelakie organizacje pożytku publicznego (OPP). Darczyńca nie przekazuje żadnych funduszy, a i tak wspiera daną organizację lub konkretnego beneficjenta tej organizacji. Co więcej – jeśli nie zdecyduje się komuś odpisać 1,5% swojego podatku, który i tak musi zapłacić, to te fundusze przepadną w studni bez dna jakim jest budżet państwa. I w tym miejscu uprzejmie polecam się uwadze czytającemu. Twoje 1,5% podatku może mieć wymierny wpływ na jakość mojego życia. Być może i nie jest to jakaś oszałamiająca kwota, ale gdy więcej osób zdecyduje się na taki krok, wtedy uzbierana kwota może stanowić potężny zastrzyk dla mojego skromnego budżetu. Oczywiście cały czas głęboko wierzę w ostateczny powrót do ukochanej Warszawy, co jest głównym celem akcji “Godzina dla Rockera”.

Jak przekazać 1,5% podatku na mój cel? 1,5% podatku mogą odpisać:

1. Podatnicy podatku dochodowego (PIT – 37).

2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych (PiT-28)

3. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z 19% stawki podatku (PiT 36 lub PiT-36L lub PiT -38)

4. Emeryci (jeśli samodzielnie wypełniają PiT-36 czy PiT-37 lub wykorzystują dedykowany specjalnie dla nich i dla 1,5% PiT-OP, gdy rozlicza ich ZUS)

Aby przekazać mi 1,5% podatku trzeba podać te dane:

Serdecznie dziękuję za wszystkie przekazane procenciki!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *