Skąd pomysł na Godzinę dla Rockera?

Poznaj historię Rockera, niezwykłego muzyka, którego życie zostało zaplanowane w wersji dla najwytrwalszych – urodził się z bardzo ciężką niepełnosprawnością. Jego pasja do muzyki, przezwyciężająca trudności, zainspirowała nas do stworzenia inicjatywy “Godzina dla Rockera”.

Dowiedz się, dlaczego postanowiliśmy razem z nim walczyć o wolność i niezależność!

ocker jeździ na wózku, tylko jedną rękę ma trochę sprawną, mówi z trudnością. Jednak odważył się i zaczął grać na ulicy, na dzwonkach chromatycznych. W Krakowie, Warszawie, w wielu różnych miastach. To był okres, który dawał mu poczucie wolności i spełnienia. Jednocześnie mógł w ten sposób zarabiać na utrzymanie opiekuna.

W ostatnich latach najczęściej grał w przejściu podziemnym przy stacji metra Centrum. Może ktoś z Was pamięta go z tych czasów?

Przyszła pandemia, potem kłopoty zdrowotne (jakby ich było mało!) i Rocker nie mógł już grać i zarabiać na ulicy. Nie mógł tym samym utrzymywać mieszkania i opiekuna. Musiał wrócić do rodziców, do Łodzi, do   mieszkania i osiedla pełnego barier architektonicznych.

 “Godzina dla Rockera” to nasza wspólna inicjatywa, aby wspomóc Rockera w jego walce o niezależność. Wraz z nim pragniemy stworzyć przestrzeń, w której muzyka i pasja znów staną się jego codziennością.

 Rocker to chodząca (hmm, jeżdżąca) historia odwagi i determinacji. Pokonał wiele trudności, by podążać za swoimi marzeniami muzycznymi. Ale Rocker ma też drugie oblicze – to niestrudzony pomagacz – osoba, która życzliwością i rozmowami wyciągnęła z dołka bardzo wiele osób: uzależnionych, poranionych, w kryzysie.

Teraz nadszedł czas, byśmy my, jako społeczność, pomogli jemu. Poznaj, jak “Godzina dla Rockera” może stać się siłą napędową jego przyszłości. Przyłącz się do tej inspirującej podróży!

“Godzina dla Rockera” to inicjatywa, która ma na celu znalezienie osób i firm, gotowych do wsparcia Rockera w jego walce o niezależność. Czy Ty też zechcesz może być częścią tej inspirującej historii? Jak możesz się przyłączyć?

Rocker nie może funkcjonować samodzielnie – potrzebuje całodobowej opieki. 24 godziny x 30 dni w miesiącu to 720 godzin. Gdyby każdy z nas sfinansował 1 godzinę co miesiąc, Rocker wróciłby do normalnego życia!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *